POLKADOT

 • polkadot
  Polkadot
  $6.23
 •  

 • polkadot
  Polkadot
  $6.23-0.56%
 • שווי שוק

  ערך השוק הכולל של ההיצע הנסחר של המטבע. דבר המקביל לשווי חופשי בשוק המניות.

  שווי שוק = מחיר נוכחי x היצע במחזור.

  Name Price Supply Volume Market Cap
  polkadot
  Polkadot
  $6.23
  1.39B DOT
  $151.55M
  $8.66B

  נפח מסחר

  היקף הפעילות (בזירות מסחר) בנכס מסוים (ביחידות כסף) ב-24 השעות האחרונות.

  Name Price Supply Volume Market Cap
  polkadot
  Polkadot
  $6.23
  1.39B DOT
  $151.55M
  $8.66B

  היצע מטבעות נסחר

  שווי השוק אם ההיצע המקסימלי היה במחזור.

  שווי שוק מדולל לחלוטין (FDMC) = מחיר x היצע מקסימלי. אם ההיצע המרבי הוא אפס, FDMC = מחיר x סך ההיצע. אם ההיצע המקסימלי וההיצע הכולל הם אינסופיים או לא זמינים, שווי השוק המדולל לחלוטין מראה - -

  Name Price Supply Volume Market Cap
  polkadot
  Polkadot
  $6.23
  1.39B DOT
  $151.55M
  $8.66B

  Polkadot בזמן אמת

  MoonRaw

  Powered by TradingView

  עדכונים מהשטח
  שינוי ב 24 שעות
 • bitcoin
  Bitcoin
  $60,028.002.30%
 •  

   
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $60,028.00
  19.72M BTC
  $19.65B
  $1,184.22B
   
   

  עוד מידע על POLKADOT

  הבורסות המובילות למסחר ב-DOT הן כיום Binance, Huobi Global, OKEx, BitZ ו- HBTC.

  מה זה פולקדות (DOT)?

  Polkadot הוא פרוטוקול Sharding עם קוד פתוח, המאפשר העברה בין בלוקצ’יינים של כל סוג נתונים או נכס, ולא רק טוקנים, ובכך מאפשר פעולות הדדיות בין בלוקצ’יינים. DOT מנסה להקים רשת מבוזרת, הדדית ועם זו פרטית לחלוטין, הנשלטת על ידי המשתמשים בה, במטרה להקל על יצירה של יישומים, מוסדות ושירותים חדשים.

  פרוטוקול Polkadot מחבר רשתות ציבוריות ופרטיות, רשתות ללא הרשאה (Permissionless), אורקלים (Oracles) וטכנולוגיות עתידיות, ומאפשר לבלוקצ’יינים עצמאיים לחלוק מידע ועסקאות “ללא אמון” (Trustless) דרך רשת הממסר של Polkadot (מוסבר בהמשך). טוקן ה- DOT המקורי של פולקדות משרת שלוש מטרות ברורות: מתן זכויות ממשל, ביצוע פעולות ברשת, ויצירת פרה-רשתות (רשתות מקבילות) באמצעות “קישור” (Bonding).


  לפולקדות ארבעה מרכיבי ליבה:

  • “שרשרת הממסר” (Relay Chain): “הלב” של פולקדות, המסייע ביצירת קונצנזוס, יכולת פעולה הדדית וביטחון משותף בין הרשתות השונות.
  • “פרה-רשתות” (Parachains): רשתות עצמאיות שיכולות להיות בעלות טוקנים משלהן ומותאמות למקרי שימוש ספציפיים.
  • Parathread: דומה מאוד לפרה-רשתות אך יותר גמיש, ומבוסס על מודל תשלום “Pay-as-you-go” – או שלם ככמות השימוש.
  • “גשרים” (Bridges): מאפשרים לפרה-רשתות ו-Parathreads לתקשר עם בלוקצ’יינים חיצוניים כמו אתריום.

  מי הם מייסדי פולקדות?

  פולקדות הוקמה על ידי קרן Web3, קרן שוויצרית שנוסדה במטרה להקים רשת מבוזרת פונקציונאלית וידידותית למשתמש, כפרויקט קוד פתוח. מקימיו הם ד”ר גאווין ווד, רוברט הברמייר ופיטר צ’באן.

  ווד, נשיא קרן Web3, הוא המוכר מבין השלושה בזכות השפעתו בתעשייה כמייסד-שותף של חברת Ethereum, מייסד Parity Technologies ויוצר שפת הקוד לחוזים חכמים- Solidity. הברמייר הוא עמית בקרן Thiel , חוקר קריפטוגרפיה ומפתח בלוקצ’יין ידוע. צ’באן הוא מנהל הטכנולוגיה של קרן Web3. עם ניסיון עשיר בכל ענפי הפינטק, הוא כעת שוקד על פיתוח דור חדש של טכנולוגיה מבוזרת.

  מה מייחד את פולקדות?

  Polkadot היא רשת שארדינג רב-רשתית (sharded multichain network), כלומר היא יכולה לעבד עסקאות רבות בכמה רשתות במקביל (Parachains). כוח העיבוד המקביל משפר את יכולת הסקלביליות שלה (Scalability).

  באמצעות התשתית (Substrate framework) קל ומהיר לפתח רשתות בלוקצ’יין מותאמות אישית, וניתן לחבר אותן לרשת של פולקדות תוך דקות ספורות. רשת פולקדות גמישה מאוד ומסתגלת מהר, וגם מאפשרת שיתוף מידע ופונקציונליות בין משתתפים, בדומה לאפליקציות סמארטפון. ניתן לשדרג באופן אוטומטי את Polkadot ללא צורך במזלג (Fork) על מנת ליישם תכונות חדשות או להסיר באגים.

  לפולקדות יש מערכת מתוחכמת לממשל, המבוססת על שיתוף המשתמשים בהליך קבלת ההחלטות, והיא גם כן מסייעת לאבטחתה.


  קהילות יכולות להתאים אישית את ממשל הבלוקצ’יין שלהן בפולקדות על פי צרכיהן והתנאים שלהן. תפקידים שונים (Nominators, validators, collators and fishermen) ממלאים כולם חובות שונים בכדי לסייע באבטחה ובתחזוקה של הרשת ובמיגור התנהגות רעה.

   

  כמה אסימונים של פולקדות (DOT) יש במחזור?

  היום במחזור יש מיליארד טוקנים של DOT, בעקבות הקצאה מחודשת של הרשת, מההיצע המקסימלי הראשוני של 10 מיליון טוקנים באוגוסט 2020. ההקצאה המחודשת נעשתה אך ורק כדי למנוע שימוש במספרים עשרוניים ולהקל על החישוב. בעוד שכל יתרות הטוקנים הוגדלו בפקטור של מאה, זה לא השפיע על אספקת ה- DOT או חלקם היחסי של המחזיקים בטוקן.

  כיצד מאובטחת רשת פולקדות?

  יכולת הפעולה של פולקדות באמצעות מערך המאמתים שלה מסייעת לאבטח את הבלוקצ’יניים ברשת, ומאפשרת להרחיב את עסקאותיהם על ידי הפצת הנתונים שלהם על פני פרה-רשתות רבות. הרשת משתמשת במנגנון ה- (NPoS (nominated proof-of-stake כדי לבחור מאמתים ונומינטורים כדי למקסם את אבטחת הרשת.

  תכנית אבטחה ייחודית זו מאפשרת לרשתות לתקשר זו עם זו בצורה מאובטחת על פי אותם הכללים, אך לספק להן ממשל באופן עצמאי.