ETHEREUM

 • ethereum
  Ethereum
  $3,188.99
 •  

 • ethereum
  Ethereum
  $3,188.990.890%
 • שווי שוק

  ערך השוק הכולל של ההיצע הנסחר של המטבע. דבר המקביל לשווי חופשי בשוק המניות.

  שווי שוק = מחיר נוכחי x היצע במחזור.

  Name Price Supply Volume Market Cap
  ethereum
  Ethereum
  $3,188.99
  120.22M ETH
  $9.35B
  $383.34B

  נפח מסחר

  היקף הפעילות (בזירות מסחר) בנכס מסוים (ביחידות כסף) ב-24 השעות האחרונות.

  Name Price Supply Volume Market Cap
  ethereum
  Ethereum
  $3,188.99
  120.22M ETH
  $9.35B
  $383.34B

  היצע מטבעות נסחר

  שווי השוק אם ההיצע המקסימלי היה במחזור.

  שווי שוק מדולל לחלוטין (FDMC) = מחיר x היצע מקסימלי. אם ההיצע המרבי הוא אפס, FDMC = מחיר x סך ההיצע. אם ההיצע המקסימלי וההיצע הכולל הם אינסופיים או לא זמינים, שווי השוק המדולל לחלוטין מראה - -

  Name Price Supply Volume Market Cap
  ethereum
  Ethereum
  $3,188.99
  120.22M ETH
  $9.35B
  $383.34B

  Ethereum בזמן אמת

  MoonRaw

  Powered by TradingView

  עדכונים מהשטח
  שינוי ב 24 שעות
 • bitcoin
  Bitcoin
  $59,954.002.27%
 •  

   
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $59,954.00
  19.72M BTC
  $21.20B
  $1,182.31B
   
   

  עוד מידע על ETHEREUM

  הבורסות המובילות למסחר באת’ריום הן כיום Binance, Huobi Global, ZBG, OKEx ו- Upbit.

   

  מהו את’ריום (ETH)?

  את’ריום היא מערכת בלוקצ’יין מבוזרת המבוססת על קוד פתוח, וכוללת מטבע קריפטוגרפי משלה, ETH . את’ריום פועלת כפלטפורמה למטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים, כמו גם לביצוע חוזים חכמים מבוזרים.

  את’ריום תואר לראשונה ב”נייר לבן” (Whitepaper) משנת 2013 על ידי ויטליק בוטרין. בוטרין, יחד עם מייסדים שותפים, השיג מימון לפרויקט במכירה ציבורית מקוונת בקיץ 2014, והשיק רשמית את הבלוקצ’יין ב -30 ביולי 2015.

  מטרתו של את’ריום היא להפוך לפלטפורמה גלובלית ליישומים מבוזרים, המאפשרת למשתמשים מכל רחבי העולם לכתוב ולהפעיל תוכנות העמידות בפני צנזורה, השבתה והונאה.

  מי הם מייסדי את’ריום?

  לאת’ריום יש בסך הכל שמונה מייסדים – מספר גדול במיוחד עבור פרויקט בלוקצ’יין. הם נפגשו לראשונה ב- 7 ביוני 2014 בצוג, שוויץ.

  ויטאליק בוטרין הרוסי-קנדי הוא אולי הידוע ביותר שבחבורה. הוא חיבר את הנייר הלבן המקורי שתיאר לראשונה את את’ריום בשנת 2013 ועובד על שיפור הפלטפורמה עד היום. לפני ה- ETH, בוטרין הקים וכתב באתר החדשות של מגזין הביטקוין.

  המתכנת הבריטי גאווין ווד הוא ככל הנראה המייסד השני בחשיבותו של ETH, שכן הוא קידד את היישום הטכני הראשון של Ethereum בשפת התכנות C ++, הציע את שפת התכנות המקורית של Ethereum Solidity והיה ראש הטכנולוגיה הראשון של קרן Ethereum. לפני את’ריום, ווד היה מדען מחקר במיקרוסופט. לאחר מכן עבר להקמת קרן Web3.

  בין המייסדים האחרים של Ethereum ניתן למנות את: – אנתוני די יוריו, שתרם כלכלית לפרויקט בשלב הפיתוח המוקדם שלו. צ’רלס הוסקינסון, שמילא את התפקיד העיקרי בהקמת קרן את’ריום השוויצרית ומסגרתה המשפטית. מיחאי אליזי, שסיפק סיוע בהקמת קרן את’ריום. ג’וזף לובין, יזם קנדי, שכמו די יוריו, עזר במימון את’ריום בימיו הראשונים, ובהמשך הקים חממה לסטארט-אפים על בסיס ETH בשם ConsenSys. אמיר צ’יטרית, שעזר בהקמת את’ריום אך התרחק מהפרויקט בשלב יחסית ראשוני.

  מה מייחד את את’ריום?

  רשת את’ריום חלוצה ברעיון של פלטפורמת חוזים חכמים על גבי הבלוקצ’יין. חוזים חכמים הם תוכנות מחשב שמבצעות באופן אוטומטי את הפעולות הדרושות למימוש הסכם בין כמה גורמים באינטרנט. הם נועדו לצמצם את הצורך במתווכים בין המשתמשים, ובכך מפחיתים את עלויות העסקה תוך הגברת אמינות העסקה.

  החידוש העיקרי של את’ריום היה תכנון פלטפורמה שאפשרה לבצע חוזים חכמים באמצעות הבלוקצ’יין, מה שמחזק עוד יותר את היתרונות הקיימים של טכנולוגיית החוזים החכמים. הבלוקצ’יין של את’ריום תוכנן, לדברי מייסד שותף גאווין ווד, כמעין “מחשב אחד לכל כדור הארץ”, המסוגל באופן תיאורטי להפוך כל תוכנה לחזקה יותר, עמידה בפני צנזורה ופחות נוטה להונאות על ידי הפעלתה על רשת עם צמתים ציבוריים.

  בנוסף לחוזים חכמים, הבלוקצ’יין של את’ריום מסוגל לארח מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, המכונים “טוקנים”, באמצעות תקן התאימות של ERC-20. למעשה, זה הוא השימוש הנפוץ ביותר בפלטפורמת ETH עד כה: עד היום הושקו יותר מ -280,000 טוקנים תואמי ERC-20. למעלה מ -40 מהם מייצרים את 100 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים לפי שווי שוק (למשל USDT, LINK ו- BNB.)

  כמה מטבעות אתריום (ETH) יש במחזור?

  באוגוסט 2020 היו במחזור כ -112 מיליון מטבעות ETH, כאשר 72 מיליון מהם הונפקו בבלוק הג’נסיס – הבלוק הראשון אי פעם ברשת האת’ריום. מתוך 72 מיליון אלה, 60 מיליון הוקצו לקונים הראשונים במכירת ההמונים ב -2014 שמימנה את הפרויקט, ו -12 מיליון הוענקו לקרן הפיתוח.

  הסכום הנותר הונפק בצורה של תגמולים לכורים ברשת את’ריום. התגמול המקורי בשנת 2015 היה 5 ETH לכל בלוק, שלימים ירד ל- 3 ETH בסוף 2017 ואז ל- 2 ETH בתחילת 2019. הזמן הממוצע שלוקח לגוש בלוק אתריום הוא סביב 13-15 שניות.

  אחד ההבדלים העיקריים בין הביטקוין לכלכלת האת’ריום הוא שהאת’ריום אינו דפלציוני, כלומר ההיצע הכולל שלו אינו מוגבל. מפתחי את’ריום מצדיקים זאת בכך שהם לא רוצים שיהיה להם “תקציב אבטחה קבוע” לרשת. היכולת להתאים את שיעור ההנפקה של ETH באמצעות קונצנזוס מאפשרת לרשת לשמור על ההנפקה המינימלית הדרושה לצורך אבטחה נאותה.

  כיצד מאובטחת רשת את’ריום?

  החל מאוגוסט 2020, את’ריום מאובטחת באמצעות אלגוריתם הוכחת העבודה (PoW) של Ethash, השייך למשפחת Keccak של פונקציות Hash.

  עם זאת, ישנן תוכניות להעביר את הרשת לאלגוריתם של PoS (הוכחת האחזקה) בעדכון ה- Ethereum 2.0 הגדול, שהושק בסוף שנת 2020.

  לאחר שרשת ה-Beacon של את’ריום 2.0 (שלב 0) עלתה לאוויר בתחילת דצמבר 2020, התאפשר למשתמשים לעשות סטייקינג ברשת את’ריום 2.0. סטייקניג מתבצע כאשר אתה מפקיד ETH (מתנהג כמאמת) על Ethereum 2.0 על ידי שליחתו לחוזה פיקדון, ובעצם כך הופך לכורה ומאבטח את הרשת.


  בעת כתיבת שורות אלה באמצע דצמבר 2020, מחיר הערובה (Stake) של את’ריום, או סכום הכסף שנצבר מדי יום על ידי מאמתי אתריום, הוא כ- 0.00403 ETH ליום, או $ 2.36. מספר זה ישתנה ככל שהרשת תתפתח וכמות הערובה (מאמתים) תגדל.

  תגמולי הערובה על אתריום נקבעים על פי עקומת התפלגות (ההשתתפות והאחוז הממוצע של ההערובות): תגמולי הערובה המוקדמים על רשת ETH 2.0 הם 20%, אך יופחתו בסופו של דבר בין 7% ל -4.5% מדי שנה.

  הדרישות המינימליות לערובה על את’ריום הן 32 מטבעות ETH. אם תחליט להשקיע ב- Ethereum 2.0, המשמעות היא כי ערובת ה- ETH שלך תנעל ברשת במשך חודשים, אם לא שנים, עד לסיום השדרוג של Ethereum 2.0.

  היכן ניתן לרכוש את’ריום (ETH)?

  בהתחשב בעובדה שאת’ריום הוא המטבע השני בגודלו אחרי ביטקוין, צמדי המסחר של ETH רשומים כמעט בכל הבורסות הגדולות. חלק מהשווקים הגדולים כוללים את:

  • בינאנס
  • Coinbase Pro
  • OKEx
  • קראקן
  • הואובי