bitcoin-btc-logo

BITCOIN

 • bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.00
 •  
 • bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.002.76%
 • bitcoin-btc-logo

  שווי שוק

  ערך השוק הכולל של ההיצע הנסחר של המטבע. דבר המקביל לשווי חופשי בשוק המניות.

  שווי שוק = מחיר נוכחי x היצע במחזור.
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.00
  19.72M BTC
  $21.72B
  $1,186.82B

  נפח מסחר

  היקף הפעילות (בזירות מסחר) בנכס מסוים (ביחידות כסף) ב-24 השעות האחרונות.
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.00
  19.72M BTC
  $21.72B
  $1,186.82B

  היצע מטבעות נסחר

  שווי השוק אם ההיצע המקסימלי היה במחזור.

  שווי שוק מדולל לחלוטין (FDMC) = מחיר x היצע מקסימלי. אם ההיצע המרבי הוא אפס, FDMC = מחיר x סך ההיצע. אם ההיצע המקסימלי וההיצע הכולל הם אינסופיים או לא זמינים, שווי השוק המדולל לחלוטין מראה - -
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.00
  19.72M BTC
  $21.72B
  $1,186.82B

  Bitcoin בזמן אמת

  MoonRaw

  Powered by TradingView

  עדכונים מהשטח
  שינוי ב 24 שעות
 • bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.002.76%
 •  

   
  Name Price Supply Volume Market Cap
  bitcoin
  Bitcoin
  $60,233.00
  19.72M BTC
  $21.72B
  $1,186.82B
   
   

  עוד מידע על BITCOIN

  הבורסות המובילות למסחר בביטקוין הן כיום Binance, Huobi Global, ZBG, OKEx ו- Upbit.

   

  מהו ביטקוין (BTC)?

  ביטקוין הוא מטבע מבוזר שתואר לראשונה ב”נייר לבן” (Whitepaper) משנת 2008 על ידי אדם, או קבוצת אנשים, המשתמש בכינוי סאטושי נקאמוטו. הוא הושק זמן קצר לאחר מכן, בינואר 2009.

  ביטקוין הוא מטבע מקוון הפועל בין עמיתים (P2P), כלומר כל העסקאות מתרחשות ישירות בין משתתפי הרשת, ללא צורך במתווך כלשהו שיאפשר להם לבצע עסקאות. ביטקוין נוצר, על פי דברי נקאמוטו, כדי לאפשר “לשלוח תשלומים מקוונים ישירות מצד אחד למשנהו מבלי לעבור מוסד פיננסי.”

  כמה סוגים דומים של מטבעות אלקטרוניים מבוזרים קדמו ל- BTC, אך ביטקוין מחזיק בעובדה שהוא המטבע הראשון שנכנס לשימוש בפועל.

  מי הם מייסדי הביטקוין?

  הממציא המקורי של הביטקוין ידוע בשם בדוי, סאטושי נקאמוטו. נכון לשנת 2020, זהותו האמיתית של האדם – או הארגון – העומד מאחורי הכינוי נותרה כתעלומה.

  ב- 31 באוקטובר 2008, פרסם נקאמוטו את ה”נייר הלבן” של ביטקוין, שתיאר בפירוט כיצד ניתן ליישם את הרעיון של יצירת מטבע מקוון בין עמית לעמית. בנייר הוצע להשתמש ב”ספר רשומות” (Ledger) מבוזר של עסקאות שיקובצו בבלוקים בצורת שרשרת (ומכאן נובע המונח “בלוקצ’יין”) כאשר האבטחה ברשת תבוצע על ידי אלגוריתמים הצפנתיים (קריפטוגרפיים).

  רק חודשיים לאחר מכן, ב -3 בינואר 2009, כרה נקאמוטו את הבלוק הראשון ברשת הביטקוין, המכונה “בלוק הג’נסיס”, ובכך השיק את המטבע הקריפטוגרפי הראשון בעולם.

  עם זאת, בעוד שנקאמוטו היה הממציא המקורי של הביטקוין, כמו גם מפתח היישום הראשון שלו, במהלך השנים מספר רב של אנשים תרמו לשיפור התוכנה של המטבע הקריפטוגרפי על ידי תיקון נקודות תורפה והוספת תכונות חדשות.

  מאגר קוד המקור של ביטקוין ב- GitHub מפרט יותר מ- 750 תורמים, כאשר חלק מהמפתחים המעורבים הם ולדימיר ג’יי ואן דר לאן, מרקו פאלק, פיטר ויל, גאווין אנדרסן, ג’ונאס שנלי ואחרים.

  מה מייחד את הביטקוין?

  היתרון הייחודי ביותר של ביטקוין נובע מכך שהוא היה המטבע הקריפטוגרפי הראשון שהופיע בשוק.

  ביטקוין הצליח ליצור קהילה גלובלית ולהוליד תעשייה חדשה לגמרי של מיליוני אנשים שיוצרים, משקיעים, סוחרים ומשתמשים בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים בחיי היומיום שלהם. הופעתו של המטבע הציבורי הראשון יצרה בסיס רעיוני וטכנולוגי אשר עורר השראה לפיתוח אלפי פרויקטים מתחרים.

  כל שוק המטבעות הקריפטוגרפים – השווה כיום יותר מ -300 מיליארד דולר – מבוסס על הרעיון שמממש הביטקוין: כסף שניתן לשלוח ולקבל על ידי כל אחד, בכל מקום בעולם ללא הסתמכות על מתווכים, כמו בנקים וחברות שירותים פיננסיים.

  הודות לאופי החלוצי שלו, BTC נותר בראש השוק לאחר למעלה מעשור של קיום.

  גם אחרי שביטקוין איבד את הדומיננטיות הבלתי מעורערת שלו, הוא נותר המטבע הקריפטוגרפי הגדול ביותר, עם שווי שוק שנע בין 100 – 200 מיליארד דולר בשנת 2020, בעיקר בגלל מכלול הפלטפורמות המספקות מקרי שימוש עבור BTC: ארנקים, בורסים שירותי תשלום, משחקים מקוונים ועוד.

  כמה מטבעות ביטקוין נמצאים במחזור?

  ההיצע הכולל של ביטקוין מוגבל על ידי התוכנה שלו ולעולם לא יעלה על 21,000,000 מטבעות. מטבעות חדשים נוצרים בתהליך המכונה “כרייה”: כאשר עסקאות מועברות ברחבי הרשת, הן נאספות על ידי הכורים ונארזות לבלוקים, שמוגנים על ידי חישובים קריפטוגרפיים מורכבים.

  כפיצוי על הוצאת משאבי החישוב שלהם, הכורים מקבלים תגמולים עבור כל בלוק שהם מוסיפים בהצלחה לבלוקצ’יין. בעת ההשקה של הביטקוין, התגמול היה 50 ביטקוין לבלוק: המספר הזה יורד למחצית (Halving) עם כל 210,000 בלוקים חדשים שנכרים – מה שלוקח לרשת ארבע שנים בערך. החל משנת 2020, תגמול הבלוק הנוכחי נחצה שלוש פעמים והוא עומד על 6.25 ביטקוין.

  ביטקוין לא הוגדר מראש (premined), כלומר שום מטבעות לא נכרו ו / או הופצו בין המייסדים לפני שהוא היה זמין לציבור. עם זאת, במהלך השנים הראשונות לקיומו של BTC, התחרות בין הכורים הייתה נמוכה יחסית, מה שאפשר למשתתפי הרשת המוקדמים ביותר לצבור כמויות משמעותיות של מטבעות באמצעות כרייה רגילה: סבור כי סאטושי נקאמוטו מחזיק ביותר ממיליון ביטקוין.

  כריית ביטקוין יכולה להיות רווחית מאוד עבור הכורים, תלוי בקצב ה-Hash הנוכחי ובמחיר הביטקוין.

  כיצד מאובטחת רשת הביטקוין?

  הביטקוין מאובטח באלגוריתם SHA-256, השייך למשפחת אלגוריתמי ה- hash של SHA-2, המשמש גם את המזלג שלו Bitcoin Cash (BCH), כמו כן גם כמה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

  כמה עולה ביטקוין?

  הערכת השווי הנוכחית של הביטקוין נעה כל הזמן, כל היום-כל יום. זה נכס גלובלי באמת. BTC עלה במחיר באלפי אחוזים. המחירים של כל המטבעות הקריפטוגרפיים הם תנודתיים למדי, כלומר, הקונצנזוס של כמה שווה ביטקוין ישתנה מרגע לרגע. עם זאת, ישנם מקרים בהם מדינות שונות ובורסות מראות מחירים שונים וקונצנזוס המחיר של ביטקוין יהיה פונקציה של מיקומו של האדם והיכן הוא מסתכל.

  היכן ניתן לרכוש ביטקוין?

  ביטקוין הוא כמעט שם נרדף למטבעות קריפטוגרפיים, מה שאומר שאתה יכול לקנות או למכור אותו כמעט בכל הבורסות גם עבור כסף פיאט וגם עבור מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. כמה מהשווקים העיקריים בהם ניתן להשיג מסחר ב- BTC הם:

  • בינאנס
  • Coinbase Pro
  • OKEx
  • קראקן
  • הואובי
  • ביטפינקס